• 111111111.JPG
  • BusinessCard2.jpg
  • IMG_1176.JPG
  • IMG_2813.JPG
  • IMG_6503.JPG
  • IMG_7516.JPG
  • _MG_0108.JPG
  • _MG_0386.JPG
  • _MG_0532.JPG

انواع یراق آلات و بازشو های درب و پنجره UPVC

با توجه به نوع یراق آلاتی که در درب و پنجره های دوجداره UPVC بکار می رود ، انواع مختلف بازشو قابل ساخت می باشد که انواع متداول تر آنها را در اینجا می آوریم .

درب و پنجره هاي دوجداره UPVC 

1-  تک حالت (Turn)

2- کلنگی یا یراق سرویسی پنجره (Tilt)

کور شدن نقطه دید از روبرو از مزایای این سیستم است . انواع اسپانیولت دار این یراق پیشنهاد می شود . ( توضیح اسپانیولت در پائین )

3- دو حالته(Tilt & Turn)

ویژگی این سیستم باز شدن پنجره دوجداره بر روی دو محور به صورت عمودی و افقی است. این سیستم به گونه ای طراحی شده که مانع بسیار مقاومی در برابر نفوذ آب باران، گرد و غبار، آلودگی هوا و کاهش آلودگی صوتی تا 40 دسی بل با شیشه دوجداره استاندارد و70 دسی بل با شیشه 3 جداره می باشد. عدم لرزش و ایجاد صدا به هنگام شدت باد و باران و طوفان ، بالا ترین میزان صرفه جویی در هزینه های سرمایشی و گرمایشی و استفاده از حالت دوم بازشو برای عدم درگیری با پرده ها و در عین حال گردش هوا و ثابت ماندن در حالت باز در حالت دوم حتی در هنگام وزش باد و طوفان از مزایای این سیستم است . یراق آلات آلمانی برای عملکرد بهتر این سیستم بیشتر پیشنهاد می شود .

4- کشویی (Sliding)

پنجره كشويي مزيت بزرگي دارد كه در هنگام بازشدن پنجره دوجداره فضاي داخل را اشغال نمي كند و جلوي پرده نصب شده را نمي گيرد. به همين دليل در قسمت هایی از ساختمان كه اين مسئله اهميت زيادي دارد از پنجره كشويي استفاده می شود.

پنجره دوجداره كشويي یو پی وی سی نسبت به سایر متریالهای ساخت پنجره از قبیل آلومینیومی و آهنی عایق ترین حالت پنجره های دوجداره کشویی می باشد . اما با این اوصاف بدليل وجود فاصله ای که برای قراردادن ریلها و رفت و آمد لنگه بر روی فریم در میان لنگه بازشو و فریم وجود دارد (گرچه با مویی ها و لاستیکهای خاص پر می شود) بهره وري كمتر در زمينه جلوگيري از اتلاف انرژي ، گرد و خاک و سرو صدا نسبت به انواع ديگر بازشوها دارد ، با توجه به اهمیت جلو گیری از اتلاف انرژی و به دلیل استفاده از حداکثر مزایای درب و پنجره های دوجداره یو پی وی سی یراق آلات و پروفیل های کشویی این روزها كاربرد خود را كم كم از دست مي دهد . مشاوران طراحي پنجره به همين دليل سعي مي كنند حتي المقدور از ديگر انواع بازشوها براي قسمت هاي مختلف ساختمان استفاده كنند. اما هنوز هم در بخش هایی از ساختمان که پنجره دوجداره با سایر اجزای داخلی ساختمان و یا وسایل  درگیری پیدا می کند و در عین حال خریدار نمی خواهد هزینه یراق فولکس واگنی را که جایگزین یراق کشویی است بپردازد پنجره دوجداره كشويي نصب می شود . در عین حال باید در نظر داشت که پروفیل های کشویی از پروفیل های معمولی ضخیم تر و سنگین تر می باشند و حداقل 50 % از پروفیل های معمولی گرانتر اند .

پنجره های دوجداره کشویی در معماری های جدید ارو پایی مردود می باشد و کاربرد ندارد . از این رو در انواع پروفیل آلمانی معمولا پروفیل کشویی تولید نشده و وجود ندارد . البته در پنجره های آلومینیومی به دلیل اینکه سازنده به دنبال حداکثر عایق بودن پنجره ها نیست یراق آلات و پروفیل های کشویی در پنجره های آلومینیومی از پر کاربرد ترین یراق آلات و پروفیلها می باشند . که متاسفانه این پنجره ها بعد از چند سال توسط خریداران جدید ساختمان تعویض می شوند و نیروی کار و سرمایه ملی که صرف ساخت این پنجره ها شده اینگونه از بین می رود تا سرمایه های انرژی برای آیندگان باقی بماند . قوانین شهرداری در این موارد می توانند اتمام حجتی برای عدم ساخت پنجره های غیر اصولی باشند.

پنجره دوجداره دولنگه كشويي UPVC از نظر كارايي و بهره وري همانند پنجره كشويي ساده است با اين تفاوت كه هر دو لنگه بصورت ريلي باز مي شود. باز شدن لنگه بصورت تك به تك و همزمان امكان پذير است.پروفيل ساخت اين نوع از پنجره كشويي با پنجره هاي كشويي يك لنگه بازشو UPVC متفاوت است. اين پروفيل كمي عريض تر است . اين پنجره دوجداره نيز با وجود بهره وري پايين تر در حفظ انرژي نسبت به ديگر مدل هاي بازشو حتی به نسبت کشویی ساده ، كاربردهاي خاص خود در بخش هايي از ساختمان را دارا می باشد.

5- فولكس واگنی (Tilt & Sliding)

این پنجره جایگزینی است برای پنجره دوجداره کشویی . یراق آلات آن قیمت بالایی دارد اما پروفیل آن از نوع معمولی است و حداقل 50 % از پروفیل  کشویی ارزانتر است از این رو تفاوت قیمت آن را با پنجره های دوجداره کشویی کم می کند . این نوع بازشو به همراه بازشو دوحالته از عایق ترین حالات بازشو است . این نوع یراق سایر مزایای یراق دوحالته به همراه مزایای پنجره دوجداره کشویی را با هم دارد .

6- تاشو

به صورت آکاردئون جمع شده و در یک کنار قرار می گیرد . در پنجره ها و دربهای با عرض بیش از سه متر یا در پارتیشین هایی که یک فضا را به طور موقت از فضای دیگر جدا کرده و لزوما باید در بعضی مواقع به طور کلی جمع شوند کاربرد دارد . پروفیل و یراق آن متفاوت و از انواع دیگر پنجره ها گران تر است .

7- دولنگه بازشوی مولیون متحرک یا T بازشو یا فرانسوی (French)

دو لنگه آن بدون اینکه ستون یا پروفیلی وسط بماند باز می شود .

قیمت مصرف کننده بعلاوه اجرت نصب انواع بازشوها و يراق آلات پنجره دوجداره UPVCو بازۀ قیمتی آنها

1-  تک حالته(Turn) : يكطرف بازشو از کنار ( از 15000 تا 35000 تومان )

در  یراق تک حالته ، ساده یا رگلاژ پذیر بودن لولاها در قیمت یراق موثر است .

2- کلنگی یا یراق سرویسی پنجره (Tilt): يكطرف بازشو از بالا ( از 15000 تا 25000 تومان )

3- دو حالته(Tilt & Turn) : دو طرف بازشو ( از بالا و از کنار) ( از 35000 تا 55000 تومان )

4- کشویی (Sliding) : میزان عایق بودن آن از همۀ انواع بازشو ها کمتر است . ( از 25000 تا 45000 تومان )

پروفیلی که برای این نوع یراق استفاده می شود از پروفیل معمولی حدوداً 50 درصد گران تر است

5-  فولكس واگنی : مثل درب ماشینهای فولکس واگن باز می شود . جایگزینی است برای پنجره های دوجداره کشویی

در سه نوع معمولی ، نیمه اتو ماتیک و اتو ماتیک موجود می باشد . ( از 000 300 تا  000 700 تومان )

6- تاشو : مثل آکاردئون باز شده و به یک کنار می رود . ( از 000 300 تا  000 700 تومان )

پروفیلی که برای این نوع یراق استفاده می شود از پروفیل معمولی حدوداً 50 درصد گران تر است .

7- دولنگه بازشوی مولیون متحرک ( (French: دو لنگه در یا پنجره به همراه ستون وسط باز می شوند . در هنگام باز بودن دولنگه هیچ پروفیل یا ستونی وسط نیست .

( 000 30 الی 000 55  تومان )

ثابت (FIX)  : باز نمی شود .

قیمت مصرف کننده بعلاوه اجرت نصب انواع بازشوها و يراق آلات درب UPVC اسپانیولت دار و بازۀ قیمتی آنها :

اسپانیولت قسمتی از یراق است که به صورت سرتاسری در کنار لنگه بازشو درب یا پنجره قرار می گیرد و هنگام بسته شدن درب یا پنجره زبانه های آن با فریم درگیر شده و لنگه را به سمت داخل می کشد و لنگه درب را کیپ کرده و مانع نفوذ هوا می شود . اسپانیولت های آلمانی امنیت و قیمت بسیار بالاتری نسبت به اسپانیولت های ترک دارند .

1-  سرویسی : 000  35 الی 000 150 تومان

2- بالکنی : 000  50 الی 000 200 تومان

3- دو لنگه بازشو ( مولیون متحرک) : لنگه دیگر درب را در هنگام اضطرار باز می کند 000 15 ( کشوکلنگی و لولا ساده ) الی 000 50  تومان( کشوکلنگی اهرمی و لولا سنگین )

قیمت مصرف کننده بعلاوه اجرت نصب انواع بازشوها و يراق آلات درب UPVCبدون اسپانیولت و بازۀ قیمتی آنها :

یراق فاقد اسپانیولت فقط شامل قفل و دستگیره و لولا است . لولا های درب در دو نوع ساده یا لولای سنگین ( رگلاژ پذیر ) موجودند که در قیمت یراق موثر است .

1-  سرویسی : 000 15 الی 000 55 تومان

2-  بالکنی :  000 15 الی 000 90 تومان

ممکن است در انواع متفرقه یراق آلات و یا در تیراژ های بسیار پایین یا بسیار بالا قیمتها از این بازه کمتر یا بیشتر باشند .

قیمتهای پایین تر معمولا برای یراق آلات ترک و چینی و قیمتهای بالا تر برای یراق آلات آلمانی است .

انواع شناخته شده و متداول تر یراق آلات ترک آلمان و چین

ترک : کاله ( KALEH )- ورنه( VORNEH ) - وی اچ اس ( VHS ) - جی یو (GU )

آلمان : روتو  ( ROTO ) - زیگینیا ( ZIGINIYA ) - شورینگ ( SHORING ) - جی یو (GU )

چین : جی یو ( GU. )

انواع شناخته شده و متداول تر پرو فیلهای ایران ، آلمان ، ترک و چین

ایران : آریا ، بوتیا ، ویستابست ، همارشتن ، هافمن

ترک : وینتک ( WINTECH ) – وینسا ( WINSA )

آلمان : وکا  ( VEKA ) ، فونکه ( FONKEH )، سالاماندر ( SALAMANDER ) ، رها ( REHA )

چین : وکا ( VEKA )

Normal 0 false false false false EN-US X-NONE FA

انواع یراق آلات و بازشو های درب و پنجره UPVC

با توجه به نوع یراق آلاتی که در درب و پنجره های دوجداره UPVC بکار می رود ، انواع مختلف بازشو قابل ساخت می باشد که انواع متداول تر آنها را در اینجا می آوریم .

درب و پنجره هاي دوجداره UPVC

1-  تک حالت (Turn)

2- کلنگی یا یراق سرویسی پنجره (Tilt)

کور شدن نقطه دید از روبرو از مزایای این سیستم است . انواع اسپانیولت دار این یراق پیشنهاد می شود . ( توضیح اسپانیولت در پائین )

3- دو حالته(Tilt & Turn)

ویژگی این سیستم باز شدن پنجره بر روی دو محور به صورت عمودی و افقی است. این سیستم به گونه ای طراحی شده که مانع بسیار مقاومی در برابر نفوذ آب باران، گرد و غبار، آلودگی هوا و کاهش آلودگی صوتی تا 40 دسی بل با شیشه دوجداره استاندارد و70 دسی بل با شیشه 3 جداره می باشد. عدم لرزش و ایجاد صدا به هنگام شدت باد و باران و طوفان ، بالا ترین میزان صرفه جویی در هزینه های سرمایشی و گرمایشی و استفاده از حالت دوم بازشو برای عدم درگیری با پرده ها و در عین حال گردش هوا و ثابت ماندن در حالت باز در حالت دوم حتی در هنگام وزش باد و طوفان از مزایای این سیستم است . یراق آلات آلمانی برای عملکرد بهتر این سیستم بیشتر پیشنهاد می شود .

4- کشویی (Sliding)

پنجره كشويي مزيت بزرگي دارد كه در هنگام بازشدن پنجره فضاي داخل را اشغال نمي كند و جلوي پرده نصب شده را نمي گيرد. به همين دليل در قسمت هایی از ساختمان كه اين مسئله اهميت زيادي دارد از پنجره كشويي استفاده می شود.

پنجره كشويي یو پی وی سی نسبت به سایر متریالهای ساخت پنجره از قبیل آلومینیومی و آهنی عایق ترین حالت پنجره های کشویی می باشد . اما با این اوصاف بدليل وجود فاصله ای که برای قراردادن ریلها و رفت و آمد لنگه بر روی فریم در میان لنگه بازشو و فریم وجود دارد (گرچه با مویی ها و لاستیکهای خاص پر می شود) بهره وري كمتر در زمينه جلوگيري از اتلاف انرژي ، گرد و خاک و سرو صدا نسبت به انواع ديگر بازشوها دارد ، با توجه به اهمیت جلو گیری از اتلاف انرژی و به دلیل استفاده از حداکثر مزایای درب و پنجره های یو پی وی سی یراق آلات و پروفیل های کشویی این روزها كاربرد خود را كم كم از دست مي دهد . مشاوران طراحي پنجره به همين دليل سعي مي كنند حتي المقدور از ديگر انواع بازشوها براي قسمت هاي مختلف ساختمان استفاده كنند. اما هنوز هم در بخش هایی از ساختمان که پنجره با سایر اجزای داخلی ساختمان و یا وسایل  درگیری پیدا می کند و در عین حال خریدار نمی خواهد هزینه یراق فولکس واگنی را که جایگزین یراق کشویی است بپردازد پنجره دوجداره كشويي نصب می شود . در عین حال باید در نظر داشت که پروفیل های کشویی از پروفیل های معمولی ضخیم تر و سنگین تر می باشند و حداقل 50 % از پروفیل های معمولی گرانتر اند .

پنجره های دوجداره کشویی در معماری های جدید ارو پایی مردود می باشد و کاربرد ندارد . از این رو در انواع پروفیل آلمانی معمولا پروفیل کشویی تولید نشده و وجود ندارد . البته در پنجره های آلومینیومی به دلیل اینکه سازنده به دنبال حداکثر عایق بودن پنجره ها نیست یراق آلات و پروفیل های کشویی در پنجره های آلومینیومی از پر کاربرد ترین یراق آلات و پروفیلها می باشند . که متاسفانه این پنجره ها بعد از چند سال توسط خریداران جدید ساختمان تعویض می شوند و نیروی کار و سرمایه ملی که صرف ساخت این پنجره ها شده اینگونه از بین می رود تا سرمایه های انرژی برای آیندگان باقی بماند . قوانین شهرداری در این موارد می توانند اتمام حجتی برای عدم ساخت پنجره های غیر اصولی باشند.

پنجره دولنگه كشويي UPVC از نظر كارايي و بهره وري همانند پنجره دوجداره  كشويي ساده است با اين تفاوت كه هر دو لنگه بصورت ريلي باز مي شود. باز شدن لنگه بصورت تك به تك و همزمان امكان پذير است.پروفيل ساخت اين نوع از پنجره كشويي با پنجره هاي كشويي يك لنگه بازشو UPVC متفاوت است. اين پروفيل كمي عريض تر است . اين پنجره نيز با وجود بهره وري پايين تر در حفظ انرژي نسبت به ديگر مدل هاي بازشو حتی به نسبت کشویی ساده ، كاربردهاي خاص خود در بخش هايي از ساختمان را دارا می باشد.

5- فولكس واگنی (Tilt & Sliding)

این پنجره جایگزینی است برای پنجره کشویی . یراق آلات آن قیمت بالایی دارد اما پروفیل آن از نوع معمولی است و حداقل 50 % از پروفیل  کشویی ارزانتر است از این رو تفاوت قیمت آن را با پنجره های کشویی کم می کند . این نوع بازشو به همراه بازشو دوحالته از عایق ترین حالات بازشو است . این نوع یراق سایر مزایای یراق دوحالته به همراه مزایای پنجره کشویی را با هم دارد .

6- تاشو

به صورت آکاردئون جمع شده و در یک کنار قرار می گیرد . در پنجره ها و دربهای با عرض بیش از سه متر یا در پارتیشین هایی که یک فضا را به طور موقت از فضای دیگر جدا کرده و لزوما باید در بعضی مواقع به طور کلی جمع شوند کاربرد دارد . پروفیل و یراق آن متفاوت و از انواع دیگر پنجره ها گران تر است .

7- دولنگه بازشوی مولیون متحرک یا T بازشو یا فرانسوی ( (French

دو لنگه آن بدون اینکه ستون یا پروفیلی وسط بماند باز می شود .

قیمت مصرف کننده بعلاوه اجرت نصب انواع بازشوها و يراق آلات پنجره دوجداره UPVCو بازۀ قیمتی آنها

1-  تک حالته(Turn) : يكطرف بازشو از کنار ( از 15000 تا 35000 تومان )

در یراق تک حالته (Turn) ، ساده یا رگلاژ پذیر بودن لولاها در قیمت یراق موثر است .

2- کلنگی یا یراق سرویسی پنجره (Tilt): يكطرف بازشو از بالا ( از 15000 تا 25000 تومان )

3- دو حالته(Tilt & Turn) : دو طرف بازشو ( از بالا و از کنار) ( از 35000 تا 55000 تومان )

4- کشویی (Sliding) : میزان عایق بودن آن از همۀ انواع بازشو ها کمتر است . ( از 25000 تا 45000 تومان )

پروفیلی که برای این نوع یراق استفاده می شود از پروفیل معمولی حدوداً 50 درصد گران تر است

5-  فولكس واگنی : مثل درب ماشینهای فولکس واگن باز می شود . جایگزینی است برای پنجره های کشویی

در سه نوع معمولی ، نیمه اتو ماتیک و اتو ماتیک موجود می باشد . ( از 000 300 تا  000 700 تومان )

6- تاشو : مثل آکاردئون باز شده و به یک کنار می رود . ( از 000 300 تا  000 700 تومان )

پروفیلی که برای این نوع یراق استفاده می شود از پروفیل معمولی حدوداً 50 درصد گران تر است .

7- دولنگه بازشوی مولیون متحرک ( (French: دو لنگه در یا پنجره به همراه ستون وسط باز می شوند . در هنگام باز بودن دولنگه هیچ پروفیل یا ستونی وسط نیست .

( 000 30 الی 000 55  تومان )

ثابت (FIX) : باز نمی شود .

قیمت مصرف کننده بعلاوه اجرت نصب انواع بازشوها و يراق آلات درب UPVCاسپانیولت دار و بازۀ قیمتی آنها :

اسپانیولت قسمتی از یراق است که به صورت سرتاسری در کنار لنگه بازشو درب یا پنجره دوجداره قرار می گیرد و هنگام بسته شدن درب یا پنجره زبانه های آن با فریم درگیر شده و لنگه را به سمت داخل می کشد و لنگه درب را کیپ کرده و مانع نفوذ هوا می شود . اسپانیولت های آلمانی امنیت و قیمت بسیار بالاتری نسبت به اسپانیولت های ترک دارند .

1-  سرویسی : 000  35 الی 000 150 تومان

2- بالکنی : 000  50 الی 000 200 تومان

3- دو لنگه بازشو ( مولیون متحرک) : لنگه دیگر درب را در هنگام اضطرار باز می کند 000 15 ( کشوکلنگی و لولا ساده ) الی 000 50  تومان( کشوکلنگی اهرمی و لولا سنگین )

قیمت مصرف کننده بعلاوه اجرت نصب انواع بازشوها و يراق آلات درب UPVCبدون اسپانیولت و بازۀ قیمتی آنها :

یراق فاقد اسپانیولت فقط شامل قفل و دستگیره و لولا است . لولا های درب در دو نوع ساده یا لولای سنگین ( رگلاژ پذیر ) موجودند که در قیمت یراق موثر است .

1-  سرویسی : 000 15 الی 000 55 تومان

2-  بالکنی :  000 15 الی 000 90 تومان

ممکن است در انواع متفرقه یراق آلات و یا در تیراژ های بسیار پایین یا بسیار بالا قیمتها از این بازه کمتر یا بیشتر باشند .

قیمتهای پایین تر معمولا برای یراق آلات ترک و چینی و قیمتهای بالا تر برای یراق آلات آلمانی است .

انواع شناخته شده و متداول تر یراق آلات ترک آلمان و چین

ترک : کاله ( KALEH )- ورنه( VORNEH ) - وی اچ اس ( VHS ) - جی یو (GU )

آلمان : روتو  ( ROTO ) - زیگینیا ( ZIGINIYA ) - شورینگ ( SHORING ) - جی یو (GU )

چین : جی یو ( GU. )

انواع شناخته شده و متداول تر پرو فیلهای ایران ، آلمان ، ترک و چین

ایران : آریا ، بوتیا ، ویستابست ، همارشتن ، هافمن

ترک : وینتک ( WINTECH ) – وینسا ( WINSA )

آلمان : وکا  ( VEKA ) ، فونکه ( FONKEH )، سالاماندر ( SALAMANDER ) ، رها ( REHA )

چین : وکا ( VEKA )

در و پنجره لولایی UPVC

این سیستم با واشرهای آب بندی مخصوص به گونه ای طراحی شده که مانع بسیار مقاومی در برابر نفوذ آب باران، گرد و غبار، آلودگی هوا و کاهش آلودگی صوتی تا 70 دسی بل می باشد. عدم لرزش و ایجاد صدا به هنگام شدت باد و باران تا 150 کیلومتر در ساعت، صرفه جویی در هزینه زیرسازی و رنگ عدم اشتعال به هنگام آتش سوزی، عدم تغییر شکل در محدوده دمای 80 + تا 40- درجه سانتیگراد، غیر قابل پوسیدگی در برابر عوامل جوی و نظافت راحت و آسان از دیگر مزایای این سیستم است.

استفاده از پیشرفته ترین و با کیفیت ترین یراق آلات آلمانی و ترکیه ای که در چهار جهت پنجره دوجداره نصب شده، سبب سهولت باز و بسته شدن سیستم پنجره دوجداره شده است. ویژگی این سیستم باز شدن پنجره بر روی دو محور به صورت عمودی و افقی است.

در این مدل برای چرخش هوا، حالت افقی و برای باز و بسته کردن از حالت عمودی استفاده می شود که هر دو حالت از طریق چرخش دستگیره به راحتی قابل تغییر است. نکته دیگر اینکه در داخل تمامی پروفیل های این سیستم از مقاطع و پروفیل های گالوانیزه با ضخامت 6/1 و 2 میلیمتر جهت بالا بردن استحکام و استقامت پنجره در دراز مدت استفاده میگردد.

ساختار پنجره های دوجداره UPVC ویراق آلات به کار رفته در آنها به نحوی است که باز شدن پنجره به طرق مختلف را براحتی امکان پذیر می کند، یک پنجره دوجداره یو پی وی سی(UPVC) به یکی از اشکال زیر و یا همزمان، ترکیبی از دو یا چند فرم مختلف ، باز و بسته میشود:

http://www.agk.ir/image/image_gallery?uuid=16e2d9fb-41fd-4135-addb-e16b5b5409bd&groupId=20326&t=1277350517090یک جهت باز شو حول محور کناری(TURN)

•یک جهت باز شو حول محور زیرین(TILT)

•دو جهت باز شو حول هر دو محور کناری(Tilt & Turn)

•فولکس واگنی (Tilt & Sliding)

 

برچسب های این مطلب:

درب و پنجره های دوجداره-انواع پنجره های دوجداره-ویژگی پنجره دوجداره-پنجره دوجداره-پنجره دوجداره تک حالت-پنجره دوجداره دو حالته-پنجره دوجداره کلنگی-پنجره دوجداره تاشو-پنجره دوجداره کشویی-پنجره دوجداره فولکس واگنی-پنجره دوجداره دولنگه بازشو-یراق آلات پنجره دوجداره

 

تمامی حقوق متعلق به گروه صنعتی صبا می باشد

طراحی وب سايت , بهینه سازی و ميزبانی وب : توسط گروه سايت سازیجوملا تاریخ

ماژول تاریخ عربی,ماژول تاریخ ایرانی,طراحی سایت شخصی,ماژول ساعت جوملا 3,طراحی اپلیکیشن,قیمت طراحی کاتالوگ,طراحی وب سایت حرفه ای,نمونه طراحی کاتالوگ,ماژول ساعت برای جوملا,طراحی سایت خبری,قیمت طراحی سایت فروشگاه اینترنتی,پرکلر اتیلن,بشکه پرکلرواتیلن,ماژول تاریخ شمسی جوملا 3,تبلیغ گوگل,طراحی سایت فروشگاه اینترنتی,طراحی سايت با جوملا,طراحی سایت حرفه ای,ماژول تاریخ انگلیسی,سایت آماده,قیمت طراحی وب سایت,طراحی کاتالوگ,ماژول تاریخ شمسی,طراحی اپلیکیشن موبایل,تبلیغات گوگل,ساعت متحرک جوملا,قیمت طراحی سایت,xvhpd shdj,تبلیغات در گوگل,آموزش طراحی وب سایت,طراحی کاتالوگ تبلیغاتی,طراحی لوگو,طراحی سایت خبرگزاری,طراحی سایت صنعتی,طراحی سایت در 24 ساعت,طراحی سایت مداحی,وب سایت ارزان,آموزش طراحی وب سایت با جوملا,آموزش جوملا,طراحی سایت املاک,طراحی سایت فوری,طراحی سایت ارزان,سایت های آماده,پرکلراتیلن,قیمت طراحی سایت حرفه ای,ساعت برای جوملا,تبلیغات گوگل,طراحی سایت ارزان,طراحی کاتالوگ حرفه ای,قیمت تبلیغات گوگل,طراحی سايت با جوملا,طراحی سایت 24 ساعته,ماژول تاریخ جوملا,طراحی سایت حرفه ای,تبلیغات در صفحه اول گوگل,پرکلرواتیلن,طراحی سایت مذهبی,آموزش طراحی سایت,طراحی سایت فروشگاهی,طراحی کارت ویزیت,تبلیغات در سایت گوگل,طراحی اپلیکیشن اندروید,طراحی سایت رایگان,گوگل ادوردز,